Zážitkové environmentální vzdělávací  programy v Rodinném klubu Klíček z.s. 

O nás:   

Činnost klubu byla zahájena v říjnu 2012. Nyní dětem ve věku 2 - 10 let zprostředkovává výchovný a vzdělávací program. Rodinný klub Klíček je zařazen do programu Školka blízká přírodě, jehož cílem je hledat možnosti k propojení každodenního fungování školek s principy udržitelného rozvoje a šíření této myšlenky mezi komunitu lidí zapojených a navštěvujících Rodinný klub Klíček, z.s. (dále Klíček).  V říjnu 2018 prošel Klíček certifikací od ALMŠ, navazující na předešlou certifikaci Školka blízká přírodě. Nyní je Klíček Certifikovaným lesním klubem. Na podzim 2021 prošel klub recertifikací dle platných Standardů kvality ALMŠ a plní podmínky dle Standardů kvality DS dle MPSV. Také jsme již nějakým rokem zapojeni do Ekologického střediska výchovy - Pavučiny (projekt Mrkvička) a do projektu Živá zahrada, kde jsme i získali po 5ti letech plaketu Živá zahrada. Na podzim 2021 jsme rovněž obhájili certifikaci Ukázkové přírodní zahrady. Díky bohaté úrodě jsme i uchovatelé některých starých krajových původních odrůd (Gengel). Letos  máme na starost rajče divoké, bob, měsíček, špaldu, ačokču, len a oves a stali jsme se patronem topinamburu klecanského. Máme na zahradě také včelí úly, úl pro čmeláky, krmítka pro ptáky a veverku a motýlí budku. Spravujeme náš geopark na Ostrůvku - https://polabskageostezka.cz/geostezka/ a nabízíme naši publikaci Památné stromy Brandýsa a Staré Boleslavi, s kterou si můžete udělat zajímavou procházku po městě.. 

 
Výukové programy:

Projektový celodopolední den za 3000,- 15 dětí  každé další dítě 150,- kč navíc. (Možnost financování prostřednictvím šablon přes MAS),

 Programy jsou sestaveny pro skupinu v počtu 15ti dětí/žáků/. V případě většího počtu dětí/žáků v jedné skupině/třídě, je nutné takový kolektiv rozdělit na dvě skupiny. V případě dělení kolektivu na 2 skupiny je nutný doprovod dvou pedagogů. Domluva individuální.

Období programů - jaro, léto, podzim, zima 

Vhodná doba k objednání programu - čtvrtek. 

Délku programů je možné přizpůsobit. Minimální délka programu 1h. Obvyklá doporučená délka programů je 2h. Počítáme i s hrami na zahradě, časem na svačinu a debatu s lektorem.

 

ENVIRONMENTÁLNĚ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY pro mateřské a základní školy